خوراکی, ترشی بلوچی

ترشی بلوچی

ترشی بلوچی

ترشی بلوچی و انواع آن:

ترشی بلوچی یکی از واجبات هر سفره ایرانی است و چه ترشی بهتر از ترشی انبه که خواص فراوانی نیز دارد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که چون انبه و خیلی دیگر از میوه هاآبدار و شیرینی هستند ترشی آن خوشمزه نمی‌شود اما باید به شما بگوییم که این ترشی بسیار لذیذ و خوشمزه است. 

ترشی مختص خاورمیانه و حوزه بالکان است و در تمامی نقاط جهان به جز این کشورها، فقط خیارشور به عنوان ترشیجات استفاده می شود.

” ترشی انبه بلوچی”

انبه میوه گرمسیری است که به وفور در جنوب کشور یافت می‌شود. ترشی انبه یکی از ترشی‌های تند و تیز و سوغات شهرهای جنوبی است. اگر بدن‌تان نیاز به ویتامین سی، ویتامین ای و ویتامین آ دارد می‌توانید انبه مصرف کنید زیرا سرشار از این ویتامین‌ها است. اگر علاقه به ترشیجات دارید ترشی انبه یکی از بهترین و خوشمزه‌ترین گزینه‌ها است. انبه پتاسیم زیادی نیز دارد. پتاسیم موجود در انبه باعث تنظیم فشار خون شده و بتاکاروتن انبه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

” ترشی لیمویی بلوچی”

لیمو ترش یکی از انواع میوه های خوشمزه و پر مصرف در سراسر جهان است که دارای خواص شگفت انگیزی می باشد، از مهم ترین خواص این میوه می توان به تقویت قوای جنسی مردان، درمان جوش و آکنه، سلامت چشم و .. اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *