صنایع دستی, دیوار کوبی

دیوار کوب

دیوار کوبی

دیوارکوب منزل:

دیوار کوب از همه جهات اهمیت ویژه ای دارد و و زیباسازی این محیط از همه مهم تر است که این زیبایی دیوارکوبی منزل است وجود دکوراسیون داخلی با انواع دیوارکوب های مختلف همه نوید بخش یک دکوراسیون زیبا خواهد بود. دیوار کوبی از جمله متریالی است.

در فروش صنعت دکوراسیون داخلی رتبه برتری را دارد و فروش خیلی بالایی را از همان ابتدا داشته است.یکی از موثرترین عواملی که در زیبایی دکوراسیون داخلی نقش دارند دیوارها هستند و روش‌های مختلفی نیز برای تزئین آنها وجود دارد که یکی از این روش‌ها استفاده از دیوارکوب است.

یکی از انواع دیوارکوب منزل دیوارپوش است که به آن دیوارکوب نیز می‌گویند. این نوع از دیوارکوب منزل به راحتی بر روی دیوار نصب می‌شود و نیازی به بنایی و کارهایی از این دست ندارد.

همچنبن اغلب دیوارکوب منزل در برابر آتش سوزی، رطوبت و صدا عایق خوبی هستند و با توجه به نوع کاربری محلی که استفاده می‌شوند انتخاب می‌گردند و قیمت دیوارکوب نیز متفاوت است.

چراغ دیوارکوب منزل:

چراغ دیوارکوب یا چراغ‌های دکوراتیو نیز از انواع دیگر دیوارکوب منزل است که به عبارت دیگر نسل جدیدی از چراغ‌هایی هستند که در نورپردازی از آنها استفاده می‌شود و عمدتا برای آنها از پایه‌های زیبا و چشم گیری استفاده می‌شود که لوکس بودن را به فضای خانه شما می‌دهد و علاوه بر این نور خانه شما را نیز دوچندان می‌کند.

به همین دلیل هم عمدتا در خانه‌هایی که متراژ بالاتری دارند از چراغ‌ دیوارکوب استفاده می‌شود. چراغ دیوارکوب دارای یک صفحه و یا قابی است که بر روی دیوار نصب شده و چراغ بر روی این قاب قرار می‌گیرد.

برای انتخاب چراغ دیوارکوب باید ابتدا به سبک دکوراسیون منزل خود توجه کنید برای مثال اگر دکوراسیون شما سبک سنتی است باید از نوعی از چراغ دیوارکوب استفاده کنید که با خانه شما سازگاری داشته باشد. راهروها، پذیرایی و اتاق خواب بهترین مکان برای نصب چراغ دیواری هستند.

دیوار کوب سفالی چیست:

 در حال حاضر دیوارکوب سفالی رواج و اهمیت خیلی زیادی پیدا کرده‌است یکی از مدل‌های دیوارکوب منزل به شمار می‌رود که از هنرهای شرق آسیا منشا می‌گیرد کسانی که به کارهای دستی و همین‌طور به هنرهای قدیمی شرق آسیا علاقه دارند دیوارکوب سفالی برای آن‌ها زیبا و جذاب می‌باشد.اما دیوارکوب سفالی با توجه به جنسی که دارد و همین‌طور با ابعاد و طرح‌های مختلفی که روی آن می‌توان ارائه کرد ازآنجایی‌که دست افراد را بسیار در سلایق مختلف باز می‌گذارد محبوبیت خیلی زیادی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *